top of page

Zarząd Kandc w Roku Akademickim 2017/2018

Ola_Ptaszyńska.JPG

Ola Ptaszyńska

Przewodniczący

Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w PSM I st. im. J. S. Bacha w Grajewie, 
w klasie skrzypiec mgr Elżbiety Jerulank, następnie kontynuowała ją na altówce w OSM II st.

im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, pod kierunkiem prof. Henryka Najdy. W roku 2017 ukończyła studia licencjackie, specjalność Prowadzenie Zespołów Muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. Obecnie studentka specjalności Dyrygentura Chóralna. Swoje umiejętności dyrygenckie doskonaliła podczas licznych konferencji oraz kursów, które prowadzili m.in.: Peter Philips, Roger Treece, Stanisław Diaczenko, Hakon Matti Skrede. Silnie zaangażowana w ruch Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych w Polsce jako dyrygent, instruktor wokalny oraz kompozytor. Z jego członkami nagrała 4 płyty. Dodatkowo zdobywała doświadczenie dyrygenckie w Chórze Akademickim Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w latach 2015-2016, a od roku 2017 do dnia dzisiejszego doskonali je w Warszawskim Chórze Chłopięcym przy Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina. Jest współzałożycielką i dyrygentką Chóru Akademickiego Św. Anny
w Warszawie, a także członkiem zespołu wokalnego Emotivo. Laureatka II nagrody na XVII Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu. Jest prezesem Chopin University Chamber Choir. 

Małgorzata Łukomska

Zastępca Przewodniczącego ds. Organizacyjnych

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina specjalności Prowadzenie Zespołów Muzycznych w klasie dra hab. Dariusza Zimnickiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Matematyka.

Jako dziecko śpiewała w chórze Rubikon prowadzonym przez Annę Vranovą, solistkę Teatru Wielkiego. Ukończyła Prywatną Szkołę Muzyczną I stopnia Bartłomieja Budzyńskiego w Józefowie w klasie fletu poprzecznego. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie, tam stawiała pierwsze kroki z dyrygentury pod okiem prof dr hab. Katarzyny Sokołowskiej.

Należy do grona założycieli Chóru Wydziału MIM UW. Dyrygent zespołu działającego przy kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie. W roku akademickim 2017/2018 należała do zarządu Koła Artystyczno-Naukowego Dyrygentury Chóralnej UMFC. W 2017 roku utworzyła chór MusiKana, do którego zaprosiła swoich przyjaciół.

the best.jpg

Kacper Szemraj

Zastępca Przewodniczącego

ds. Artystyczno-Naukowych

Kacper2.jpeg

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Opatowie. Następnie kontynuował naukę w PSM II st. im. L. Różyckiego w Kielcach. Szkołę tę ukończył w 2014 roku, w klasie fortepianu Stefana Kutrzeby. W międzyczasie uzyskał dyplom inżynierski na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. W roku 2017 ukończył studia licencjackie, specjalność Prowadzenie Zespołów Muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Bogdana Goli. Obecnie student specjalności Dyrygentura Chóralna. Zainteresowany muzyką wokalną, w latach 2012-2014 współtworzył nowo powstały, szkolny zespół Hark Singers, z którym występował m.in. podczas Art Festivo w Finlandii. W czerwcu 2017 roku współzałożył zespół wokalny Vocore, którego jest liderem artystycznym. W maju 2018 roku zespół zdobył Złoty Dyplom oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu muzyki dawnej na XVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Jako śpiewak aktywnie uczestniczył w sesjach Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, współpracował z Warszawską Operą Kameralną, obecnie ma przyjemność współpracować z Chórem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Od października 2017 roku współpracuje z Chórem Grochów jako II dyrygent, a od października 2018 roku prowadzi indywidualne zajęcia wokalne przy Chórze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIM UW).

bottom of page